Sraz

Divadelní hra Sraz je černá komedie o jednom dějství. Hra je vhodná pro malá divadla, neboť je velmi nenáročná na scénografii a množství herců. Minimalistická scéna se obejde jen se dvěma stoly, několika židlemi a třemi herci (dva muži a jedna žena). Sraz je druhou hrou současné britské dramatičky Susannah Finzi, která byla přeložena do češtiny.

Teď trochu toho abstraktu:
Jednoho pátečního večera se sejdou dva bývalí spolužáci z vysoké, Luke Findlay a Edward Stocker, na zahrádce jakési venkovské hospůdky. Z plánovaného srazu bývalého univerzitního ragbyového mužstva na místo dorazí jen oni dva. Sraz byl odvolán, neboť cestou sem se v autě zabil jeden jejich spoluhráč. Luke byl ovšem již na místě a Ed o tom nevěděl.

Oba dva se po škole stali otroky finančního světa londýnského City. Luke o všechno přišel. Ed je na vrcholu svojí kariéry. Nad lahví whiskey probírají minulost. Svoje lásky. Zesnulého bývalého spolužáka a jeho manželku, se kterou oba spali. A také svůj život a svojí budoucnost, pokud vůbec něco takového mají. Možná se nakonec ukáže, že na tom Luke není tak špatně, a že Ed nemá ve skutečnosti vůbec nic. Ale jen možná, víc neprozradím, jinak bych vám zkazil zážitek z nečekané pointy.

A samozřejmě je tam ještě Julie, vedoucí hospody, která jako správná žena moc dobře chápe, kdo je z těch dvou kdo.

Divadelní hra Sraz pod svým originálním názvem Reunited měla premiéru v roce 2012 v Kings Theatre v anglickém Gloucestru. V roce svého prvního uvedení získala také ocenění Gloucestershire Drama Association Best Play Writing Award.

Samozřejmě kdybyste byl/a dramaturgem/ní, producentem/kou či režisérem/kou nějakého milého divadla, neváhejte se ozvat. 🙂