O Autorovi

Osmdesátá léta byla v plném proudu, když se do toho zničehonic narodil autor těchto stránek. Zničehonic to tedy zrovna nebylo, ale plánované také ne. Když už jsem zmínil ty osmdesátky, možná právě proto má slabost pro jejich podivnou estetiku… ale o tom raději až někdy jindy a někde jinde.

Příběhy měl rád již od útlého dětství ve všech jejich podobách a formách. K vědecké fantastice se propracoval přes romány Roberta A. Heinleina, kterého až nekriticky obdivuje. Experimentování s filozofií, kritika soudobých problémů, vhled do lidské duše, sociální experimenty… to vše v napínavém příběhu plném zajímavých postav, to je jeho.

Psát svoje vlastní příběhy začal někdy v adolescentním období toho nikdy nekončícího procesu, kterému se běžně říká dospívání. Někdy v té době napsal i svůj první román, fantasy. Byla to taková sračka, že ho potom raději rituálně spálil. Nicméně mu to pomohlo dostat se na Historicko-literární studia na Univerzitě Pardubice. A tam už začaly vznikat mnohem zajímavější a kvalitnější věci, včetně Eposu o panáčkovi.

Ve studiu literatury a historie pokračoval za hranice republiky. Magisterský titul v oboru Russian and East European Literature and Culture získal na světoznámé University College London. Během studia v Londýně se seznámil s britskou dramatičkou Susannah Finzi, což ho inspirovalo nejen k tvorbě divadelních překladů, ale i k psaní vlastních her, respektive hry.

Kromě psaní má ještě dvě velká hobby, která více či méně ovlivňují jeho život. Předně je to létání. Je držitelem licencí pilota ultralehkých letadel a soukromého pilota letounů. A když může, jde se proletět buď v divokém Vampírovi, popřípadě v poněkud línější Cessně 152. 20160203_140256

Tím druhým jsou bojová umění. Před řadou let začal s taekwondem ITF, které je jeho celoživotní láskou. Nějaký čas blbnul s lidmi z jiu jitsu a v současnosti již nějaký ten rok dělá thajský box. Čas od času má nutkavou potřebu si zasoutěžit a tak se jde poprat do ringu. Naposled dostal pěkně po tlamě třeba zde.

noc_valenik_10_-_2152015_-_fotil_petr_sahlavsky_1_102_20150527_1249878677